Gulbenes pilsētas portāls

Blaumaņa iela Gulbenē atvērta satiksmei

DrukātKomentāru skaits: 0

20.novembra pēcpusdienā pēc aptuveni septiņu mēnešu ilgiem rekonstrukcijas darbiem oficiāli tika atjaunota satiksme Blaumaņa ielā, Gulbenē. Stratēģiski nozīmīgā tranzītiela rekonstruēta visā tās garumā, kas ir 1750 metri. Jāņem vērā, ka Skolas iela, pa kuru transportlīdzekļu kustība rekonstrukcijas laikā tika atļauta abos virzienos, no 20.novembra atkal kļuvusi par vienvirziena ielu. Turpmāk autobusi atkal pieturēs un uzņems pasažierus pieturās Blaumaņa ielā, kur tas tika darīts pirms rekonstrukcijas darbu uzsākšanas.

Svinīgajā atklāšanas brīdī piedalījās Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, kurš pauda gandarījumu, ka ar Gulbenes novada domes speciālistu un būvnieku atbildīgo darbu Gulbenē ir veikts vērienīgs projekts.

„Būvniekiem šķita, ka ielu rekonstruējām ātri, taču iedzīvotājiem iespējams bija pretējas domas. Aptuveni septiņos mēnešos esam paguvuši rekonstruēt teju 2 kilometrus garu ielu ar visām projektā paredzētajām komunikācijām. Cerams, ka šī iela ilgo kalpos,” uzrunā teica būvdarbu projektu vadītājs Ivars Bondars.

Rekonstruētās Blaumaņa ielas atklāšanu ar savu klātbūtni pagodināja arī Satiksmes ministrijas Investīciju departamenta ERAF Eiropas reģionālā attīstības fonda un Kohēzijas fonda projektu uzraudzības nodaļas vadītājs.

Ielas rekonstrukcija tika uzsākta šā gada aprīļa nogalē. Tās laikā tika izbūvēta ietve, tajā iestrādājot speciālā bruģa vadlīnijas vājredzīgajiem, un veloceliņš, kā arī tika uzstādīts gājēju aizsargnorobežojums. Sākot no Rīgas un Blaumaņa ielas krustojuma līdz Skolas un Nākotnes ielas krustojuma ietve izbūvēta abās Blaumaņa ielas pusēs, bet tālāk līdz pat pilsētas robežai, ietve izbūvēta gar vienu Blaumaņa ielas pusi. Visas ielas garumā ir izbūvēta lietus notekūdeņu kanalizācija. Tāpat ir veikti SIA „Latvenergo” kabeļu aizsardzības un pārcelšanas pasākumi, kā arī ir uzstādīts ielas apgaismojuma izbūve. Domājot par gājēju drošību, tās ir izbūvētas daudz pamanāmākas un izgaismotas, nekā tās bija pirms rekonstrukcijas. Vietām ir iestādītas tūjas, kas kalpos skaņas barjera.

Rudenim raksturīgo laikapstākļu dēļ ielu horizontālo apzīmējumu krāsošana tiks atlikta līdz pavasarim, taču Blaumaņa un Rīgas ielu krustojumā jau šobrīd ir iezīmētas trīs braukšanas joslas. 2014.gadā ir plānota šī krustojuma rekonstrukcija, kas paredz luksoforu uzstādīšanu.

Garantijas laiks rekonstruētajai ielai ir pieci gadi.

Kopējā Blaumaņa ielas rekonstrukcijas summa ir 2 050 000 Ls. 74,99% jeb 1537295Ls ir Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums, 3% jeb 61500Ls ir valsts budžeta dotācija, bet 22,01% jeb 451205Ls ir pašvaldības līdzfinansējums.

Tehnisko projektu izstrādāja un autoruzraudzību veica SIA „Vertex projekti”, būvuzraudzību – AS „Ceļu inženieri” un būvdarbus – pilnsabiedrība „CEKA M”.

Gunta Krevica,
sabiedrisko attiecību speciāliste

.

Atpakaļ